Strefa workShops

Strefa workShops to dwie przestrzenie na halach wystawienniczych dedykowane prezentacjom i warsztatom prowadzonym przez specjalistów branży. To miejsce gdzie teoretycy i praktycy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą know-how z uczestnikami targów. To także świetne miejsce na premierę innowacyjnych opakowań.


Udział jest BEZPŁATNY, pod warunkiem rejestracji uczestnictwa w Targach Packaging Innovations 2018. 

Wtorek (17.04.2018)

Hala zielona / Green hall

11:00 - 11:30     Opakowania promocyjne wspierające sprzedaż - na przykładach z branży spożywczej. 
                            Tomasz Bartold - TinBox Packaging powered by OEX E-Business  
​Tomasz Bartold, Dyrektor zarządzający e-procurement OEX E-Business
Manager z 17-letnim doświadczeniem w optymalizacji kosztów związanych z rynkiem FMCG oraz imporcie materiałów wsparcia sprzedaży. Od 2011 r. związany z Grupą OEX. Jako dyrektor zarządzający e-procurement w OEX E-Business kieruje strukturami w Polsce oraz w Chinach. Pomaga klientom poprawiać efektywność
w oparciu o metodę TCO, opartą na partnerskiej relacji. Zajmuje się również rozwojem marki TinBox Packaging powered by OEX E-Business, zapewniającej kompleksową produkcję puszek reklamowych oraz realizacją gadżetów reklamowych. Chętnie dzieli się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w publikacjach eksperckich
z zakresu importu oraz zakupów.
11:30 - 12:00     Insight konsumencki w procesie projektowania nowej butelki Łomży. Wykorzystanie potencjału regionalności                                   produktowej i autentyczności w restylizacji/re-brandingu marki Łomża.
                           Kamil Pączkowski, Jarosław Grzesica, Jan Lutyk - THIS brand & product design studio
                           Marzena Rogowska-Wasztyl - Wilk Studio
                           Katarzyna Paszczuk - VAN PUR S.A.
Kamil Pączkowski, VP, PartnerTHIS brand & product design studio
W THIS odpowiada za rozwój biznesu oraz design management.
Posiada 12 lat doświadczenia menadżerskiego, realizował projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego
i strategii wzorniczych oraz projekty mediowe dla firm polskich i międzynarodowych korporacji. Współpracował m.in. z Viacom, MEC, Kaniewski Design i oraz z licznymi markami konsumenckimi.


Jarosław Grzesica, CEO, PartnerTHIS brand & product design studio
W THIS odpowiada za rozwój biznesu, strategię, badania, moderację procesu kreatywnego.
Posiada doświadczenie z obszaru zarządzania, budowania strategii, zarządzania marką, kreacji produktu, kreacji
i wzornictwa w obszarze produktów. Posiada 18 lat doświadczeń w branży kreatywnej. Współpracował m.in.
z Young & Rubicam, Wunderman, McCann Ericson, PTC ERA, Polkomtel, Totalizator Sportowy, IMS, Kino Polska, Stopklatka, Canal+, Van Pur, Medisept.

Jan Lutyk, Projektant - THIS brand & product design studio
W THIS odpowiedzialny za projektowanie produktów, wzornictwo przemysłowe, kreację.
Projektant w THIS od dwóch lat, realizował liczne projekty w obszarze wzornictwa produktu, posiada także doświadczenia wykorzystywane w pracy z obszaru antropologii, fotografii i etnologii. Autor wielokrotnie nagrodzonego projektu „Ribbon chair" (Make Me!, Red Dot Design Concept Award i DMY).


​Marzena Rogowska-Wasztyl, Managing Director - Wilk Studio
Odpowiada za prowadzenie i rozwój agencji Wilk Studio. W swojej pracy hołduje zasadzie Wolfa Ollinsa Design is strategy made visible, gdzie wykorzystuje swoje 10-letnie doświadczenie pracy w marketingu dla marek liderów.
Z wykształcenia krytyk teatralny, ukończyła studia podyplomowe z zakresu marketingu internetowego na AGH, Zarządzania i Marketing na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkołę Fotografii na Politechnice Krakowskiej.

      
12:00 - 12:30     Ciekawe i oryginalne opakowania - przegląd rynku.
                            Beata Barańska-Czyżkowska - Orkla Care S.A. 
Beata Barańska-Czyżkowska, Design & Packaging Manager
Absolwentka Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od początku swojej drogi zawodowej związana
z designem i projektowaniem opakowań. Prawie 20-letnie doświadczenie zdobywała w dużych firmach produkcyjnych w branży kosmetycznej, spożywczej i przemysłowej.
Zwolenniczka projektowania „out of the box” z uważnością skierowaną na potrzeby i oczekiwania konsumenta. Uwielbia zaskakujące opakowania, zaprojektowane z pomysłem i sercem.
Jak zmęczy ją codzienność i technologia - pakuje plecak i wyrusza do ukochanego Maroko.
12:30 - 13:00     Jak opakować niszowy produkt tak, aby dotrzeć do szerokiego grona klientów? - Case study 
                            Przemysław Kędzierski - Browar Raduga
Przemysław Kędzierski
Gdańszczanin, grafik freelancer, muzyk, perkusista zespołu Radio Bagdad. Z wykształcenia dziennikarz politolog. Meloman, miłośnik architektury i urbanistyki, podróżnik, wielbiciel stylów vintage w wydaniu współczesnym jak i tradycyjnym. Od 2014 tworzy etykiety dla Browaru Raduga.
13:00 - 13:45     Czym jest strategia opakowaniowa i dlaczego warto ją wdrożyć na przykładzie firmy z branży FMCG.
                            Robert Lis - DS Smith Packaging
Robert Lis
Kierownik ds. Marketingu DS Smith Packaging, od 7 lat koordynuje opracowanie strategii marketingowych kluczowych produktów i usług, prowadzi warsztaty inspiracyjne z klientami w Impact Centre, wdraża ideę customer journey i nowoczesnego marketingu B2B. Odpowiada za całokształt działań marketingowych firmy
​w Polsce. Autor bloga www.robertlis.pl

Posiada także kilkuletnie doświadczenie w marketingu B2C zdobyte na stanowisku brand manager’a w międzynarodowych firmach z sektora FMCG w zakresie tworzenia strategii i komunikacji marek oraz zarządzania produktem. Zwolennik prezentacji w duchu presentation zen Garr’a Reynolds’a.
13:45 - 14:30     Projekt jako utwór, przedmiot, dzieło a Projektant graficzny jako autor, rzemieślnik, artysta. Co łączy i co dzieli.
                            Barbara Golimowska - Krystyna Janda Sp. z o.o. 
  
14:30 - 15:00      Rozstrzygnięcie konkursu Strefy Studenta

Hala niebieska / Blue hall

11:00 - 11:30     "Małe znaczy wiele. Jak zamknięcie strunowe wpływa na zmianę percepcji opakowania przez konsumentów –                                    omówienie badań focusowych" 
                            Ewa Alejników, Dyrektor Rozwoju i Nowych Projektów - Elplast Europe  

11:30 - 12:00     Między Agencją Reklamową a Studiem PrePress – czyli ważne informacje o opakowaniu podczas procesu                                           produkcyjnego w branży farmaceutycznej.
​                           Ewa Baleja-Krzyżanowska - Takeda Pharma Sp. z o.o. 
​Ewa Baleja-Krzyżanowska
Starszy specjalista ds. opakowań w firmie farmaceutycznej Takeda Pharma w Dziale Rozwoju Opakowań. Ukończyła studiach podyplomowe „ Grafika i techniki multimedialne” na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Doświadczenie zdobywa w trakcie współpracy z drukarniami i agencjami reklamy, podczas opracowania projektów materiałów opakowaniowych. W życiu zawodowym dba o to by projektowane opakowania leków spełniały wymagania prawne, były wydajne w trakcie procesu produkcyjnego oraz oszczędne na każdym etapie ich „życia”. Prywatnie interesuje się fotografią i rozwija swoją pasje graficzną, jako twórca-amator filmów krótkometrażowych.
12:00 - 12:30     Ujednolicenie opakowań leków na receptę w spółkach Grupy Polpharma.
                           
Monika Jasłowska - Grupa Polpharma

      
12:30 - 13:00     Naśladownictwo opakowań produktów markowych – wybrane aspekty prawne.
                           Marcin Mroziński - K|P|R|F Law Office 
​Marcin Mroziński
Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w bieżącym doradztwie na rzecz podmiotów gospodarczych w szeroko pojętych sprawach korporacyjnych, z uwzględnieniem specyfiki restrukturyzacji przedsiębiorstw. W swojej praktyce doradza również w zakresie prawa własności intelektualnej i przemysłowej, zwalczaniu czynów nieuczciwej konkurencji (wraz z zabezpieczaniem dowodów naruszeń) i w sprawach spornych w zakresie znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Posiada również doświadczenie m.in. w postępowaniach sądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych z uwzględnieniem ochrony dóbr osobistych, czynów nieuczciwej konkurencji i naruszania danych osobowych. Wspiera także Klientów przy zawieraniu umów najmu oraz prowadzi szkolenia z zakresu prawa dla przedsiębiorstw innowacyjnych (fintech) oraz startupów.
   
13:00 - 13:30     Co powinno komunikować opakowanie, które wybierają konsumenci?
                           
Ewelina Marczak - Intenson® Europe Sp. z o. o. 

      
13:30 - 14:00     temat wkrótce
Dekorglass Działdowo S.A.     
14:00 - 14:30     Narzędzia i materiały pomocnicze w procesie uszlachetniania powierzchni.
                           
Marcin Gąsiorowski - PC Print
Marcin Gąsiorowski
New Business Manager związany z branżą poligraficzną od ponad 10 lat. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej na kierunku Papiernictwo i Poligrafia. W firmie PC Print od 2 lat odpowiada za wdrażanie nowych technologii uszlachetnień powierzchni dla branży opakowań i druku etykiet.

Środa (18.04.2018)

Hala zielona / Green hall

11:00 - 11:30     Zabezpieczenie i komunikacja marki.
                           Katarzyna Patynowska  - PC Print
Katarzyna Patynowska 
Business Manager w firmie PC Print, od ponad 15 lat w branży poligraficznej. Od 10 lat w firmie PC Print z sukcesem rozwija rynek wdrażając specjalistyczne rozwiązania dekoracji powierzchni wykorzystując najnowsze technologie optyczne wzmacniające wizerunek marki. W firmie PC Print odpowiedzialna za cały rynek Polski.


11:30 - 12:00     Znaki towarowe - istotny element budowania wartości przedsiębiorstwa.
                          Joanna Piłka - Kancelaria Patentowa Patpol
Joanna Piłka - rzecznik patentowy
Zajmuje się zagadnieniami związanymi z ochroną znaków towarowych, wzorów przemysłowych oraz domen internetowych. Reprezentuje klientów w postępowaniu administracyjnym i spornym przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) jak również w postępowaniu sądowo-administracyjnym.
Posiada również doświadczenie w sprawach poszukiwań i zgłoszeń wynalazków oraz wzorów użytkowych z dziedziny mechaniki.
W Kancelarii Patpol pracuje od 2000 r. Rzecznik patentowy od 2011 roku.
mgr ekonomii, absolwentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Ukończyła Studia Podyplomowe Prawa Własności Przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studium Zastosowań Informatyki na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.
Jest członkiem INTA i ECTA.
12:00 - 12:30     Jak projektować opakowanie marki własnej, by wyróżniało sie na półce. 
                           
Edyta Dembińska - Piotr i Paweł S.A.        

​Edyta Dembińska - Manager Marki Własnej
Posiada blisko 20 letnie doświadczenie w handlu detalicznym. Pracowała w sieciach Selgros i Intermarche, gdzie przez kilka lat na stanowisku Senior Category Managera zarządzała kategoriami świeżymi , tym również markami własnymi. Od blisko 3 lat odpowiada za markę własną w sieci Piotr i Paweł. Zajmuje się strategią, koncepcją i wdrożeniem produktów pod brandem sieci.

12:30 - 13:00      System SENS - Nowe oznakowanie wartością odżywczą produktów Carrefour.
                            Barbara Kowalska - Carrefour Polska


13:00 - 13:45     Marketing społecznie odpowiedzialny – case study: SZLACHETNA PACZKA.
                           Anna Bondarzewska i Diana Nomańczuk - Stowarzyszenie WIOSNA  
          
13:45 - 14:15     Sztuka uszlachetniania folią.
                           ​Marcin Suchocki - PC Print 

​Marcin Suchocki
Sales Manager od ponad 15 lat w działający na szeroko rozumianym rynku poligrafii i reklamy wizualnej. Od ponad 4 lat w firmie PC Print odpowiada za rozwój sprzedaży całego portfolio produktowego znajdującego się w ofercie firmy w tym folii do hot i cold stampingu.
              

Hala niebieska / Blue hall

11:00 - 11:30      "SHAPING THE FUTURE OF PACKAGING Uaktualnienie w zakresie trendów oraz oczekiwań co do wymagań w                                 branży opakowań oraz próba odpowiedzi  na pytanie -  wymagania stawione opakowaniom w przyszłości.
                             
Stanislaw Moczulski - Metsa Board
Stanislaw Moczulski      
11:30 - 12:00     Tu, gdzie jest Serce Fabryki – o tradycji i historii opowiedzianej na nowo.
                           Cezary Kubiak – Lookin’ Good sp. z o.o., 
                           Jakub Kopczyński – Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A   


12:00 - 12:30    Opakowanie – niemy sprzedawca. Case study marki CleanHands.
                           Agnieszka Stankiewicz - Grupa ŚWIT 

        
12:30 - 13:00     Jak nie wylać piwa z kąpielą czyli rebranding pionierskich marek piwnych Browaru Amber.
                           Marek Skrętny  - Browar Amber Sp. z o.o. 

             
13:00 - 13:30      Puszka napojowa liderem Circular Economy.
                            Tomasz Janowski - Ardagh Metal Beverage Trading Poland Sp. z o.o
                            Jacek Wodzisławski - Fundacja Recal

Jacek Wodzisławski, Prezes Zarządu, Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL - Fundacja Recal
Od 1997 roku w Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL z czego ponad 10 lat na stanowisku Prezesa Zarządu. Ponad 20-letnie, bogate doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów oraz badań w zakresie postępowania z odpadami. Inicjator i współautor wielu analiz rynku gospodarowania odpadami komunalnymi, w tym odpadów opakowaniowych a szczególnie tych wykonanych z metalicznego glinu. Dobrze zorientowany w kwestiach środowiskowych, szczególnie związanych z edukacją recyklingową. Współpracownik Polskiego Centrum Akredytacji oraz Krajowej Izby Gospodarczej. Członek - współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.
13:30 - 14:00     Packaging printing inks.
                           Tomasz Bętkowski -
 Epple Druckfarben

14:00 - 14:30     Innovative Curing Solutions for the Packaging Industry.
                           IST METZ 

           

W przypadku pytań, informacji udziela:


Elżbieta Hołody-Pach

holody@targi.krakow.pl

+48 12651 95 25