Strefa Studenta

Jesteś młody, kreatywny i lubisz projektować? Spróbuj swoich sił w branży opakowań! Już dziś pomyśl o zgłoszeniu udziału w 6-tej edycji konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach 9-tych Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2017. 

Czym jest Strefa Studenta?

 

Strefa Studenta to konkurs kierowany przede wszystkim do młodych ludzi z pasją tworzenia, chcących już podczas okresu swojej edukacji postawić pierwsze kroki na ścieżkach kariery. Jest to szansa na poznanie branży opakowań i nawiązania kontaktów, które nierzadko owocują nawiązaniem współpracy biznesowej.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu prototypu opakowania. Podstawą jest innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może nawet zostać wprowadzony do produkcji.

 

Co daje udział w Konkursie?

 

Strefa Studenta to doskonała okazja do poznania pracy projektanta w praktyce. Uczestnicy mają możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami wielu firm, zarówno produkujących opakowania, jak i poszukujących opakowań na rynku.

Udział w konkursie to nie tylko szansa na nawiązanie cennych kontaktów, ale także szansa na zagraniczną karierę. Aż 8 Finalistek Strefy Studenta wzięło udział w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Pro Carton Young Designers Award 2016.

 

Jak się zgłosić?

 

Konkurs przebiega w dwóch etapach: Głosowanie Internautów oraz Głosowanie Profesjonalistów.

 

Etap I - Głosowanie Internautów

 

Zgłoszenie do konkursu (pobierz formularz-link) należy przesłać na adres leszczynska@targi.krakow.pl do 24 lutego 2017.

 

W dniach 27 lutego – 5 marca 2017 na fanpage’u Targów Packaging Innovations na portalu Facebook odbędzie się głosowanie Internautów.

6 marca o godz. 12.00 zostaną przedstawione 3 prace z największą liczbą głosów od Internautów. Zwycięskie projekty przedstawione zostaną w specjalnym newsletterze wysyłanym do bazy wystawców i zwiedzających Targi Opakowań Packaging Innovations.

 

Dodatkowo projektanci 10 najlepiej ocenionych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w 9 edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2017, które odbędą się 4-5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa i zaprezentowaniu swojej pracy profesjonalnemu jury oraz odwiedzającym Targi.

 

Etap II – Głosowanie Profesjonalistów

 

Podczas trwania Targów Packaging Innovations 2017, spośród Laureatów, którzy pojawią się na specjalnie przygotowanym stoisku Strefy Studenta, profesjonalne jury powołane przez Organizatora wyłoni 3 najlepsze projekty.

 

Na zwycięzcę etapu Głosowanie Profesjonalistów czeka nagroda pieniężna.

Zainwestuj w swoją przyszłość! Zostań Laureatem Strefy Studenta Targów Packaging Innovations!

 

 

 

   Flik

 

„[…] Naprawdę, jest to niesamowita okazja do pokazania projektów i zachęcam osoby, które wezmą udział w kolejnych latach do druku dużej ilości wizytówek, bo moje się bardzo szybko rozeszły ;) Bardzo ważna jest opinia innych osób z branży dotycząca projektów, które robią studenci, a to jest idealne miejsce na taki wywiad. Wiele osób chętnie podchodzi do stoisk Strefy Studenta i wykazuje ogromne zainteresowanie. Ja osobiście dostałam już kilka ofert współpracy. Szczerze mówiąc, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie jestem przecież profesjonalistą, nie mam własnej firmy, jestem studentką, która dopiero się uczy, a ogrom ludzi, którzy przychodzili do mojego stoiska, rozmawiali ze mną, doradzali mi, dzielili się uwagami i spostrzeżeniami spowodował, że nabrałam pewności siebie i wiem co mogę ulepszyć i co tak naprawdę się ludziom podoba :) Dziękuję Wam bardzo organizatorzy, uczestnicy, wystawcy!”

Daria Kondracka, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku | Laureatka 5. edycji Strefy Studenta

   Zdrowie to Pestka

 

"Udział w Strefie Studenta to szansa na zaprezentowanie swojego projektu szerokiemu gronu odbiorców - osobom w różnym wieku, z różnych branż i dziedzin. To świetny sposób na jego weryfikację - otrzymanie wskazówek, a także sprawdzenie jak inni na niego reagują. Strefa Studenta to również możliwość bliższego poznania branży opakowań oraz nawiązania ciekawych kontaktów. Zdecydowanie polecam wszystkim studentom."

Magdalena Witkowicz, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi | Laureatka 3. i 4. edycji Strefy Studenta i Finalistka Pro Carton Young Designers Award

„Udział w Targach Packaging Innovations to okazja do przedstawienia swojego opakowanie nie tylko profesjonalnemu jury, to także pierwsze spotkanie Uczestników z branżą. Studenci prezentują swoje opakowania na równi z Wystawcami targów. Zwiedzający Targi – prezesi największych firm – oglądają prace, proponują staże, współpracę, a nawet wdrożenie opakowań do produkcji. To wielki i poważny krok do prawdziwej kariery”

Katarzyna Banach, Komisarz Targów Packaging Innovations.

Organizator konkursu:

 

 

www.targi.krakow.pl 

 

 

Kontakt:

 

 

Marta Leszczyńska

leszczynska@targi.krakow.pl
+48 509 926 640
+48 12 651 95 26

Złoty Sponsor Strefy Studenta

Patroni Strefy Studenta