Strefa Studenta

Jesteś młody, kreatywny i lubisz projektować? Spróbuj swoich sił w branży opakowań!

Już dziś pomyśl o zgłoszeniu udziału w 7. edycji konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach 10. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2018. 


Czym jest Strefa Studenta?


Strefa Studenta to konkurs kierowany przede wszystkim do młodych ludzi z pasją tworzenia, chcących już podczas okresu swojej edukacji postawić pierwsze kroki na ścieżkach kariery. Jest to szansa na poznanie branży opakowań i nawiązania kontaktów, które nierzadko owocują nawiązaniem współpracy biznesowej.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu prototypu opakowania. Podstawą jest innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może nawet zostać wprowadzony do produkcji.
Co daje udział w Konkursie?


Strefa Studenta to doskonała okazja do poznania pracy projektanta w praktyce. Uczestnicy mają możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami wielu firm, zarówno produkujących opakowania, jak i poszukujących opakowań na rynku.

Udział w konkursie to nie tylko szansa na nawiązanie cennych kontaktów, ale także szansa na zagraniczną karierę. Aż 8 Finalistek Strefy Studenta wzięło udział w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Pro Carton Young Designers Award 2016.
Jak się zgłosić?


Konkurs przebiega w dwóch etapach: Głosowanie Internautów oraz Głosowanie Profesjonalistów.


Etap I - Głosowanie Internautów

Zgłoszenie do konkursu (pobierz formularz) należy przesłać na adres leszczynska@targi.krakow.pl do 1 marca 2018.

W dniach 5-12 marca 2018 r. na fanpage’u Targów Packaging Innovations na portalu Facebook odbędzie się głosowanie Internautów.

12 marca o godz. 15:00 zostaną przedstawione 3 prace z największą liczbą głosów od Internautów. Zwycięskie projekty przedstawione zostaną w specjalnym newsletterze wysyłanym do bazy wystawców i zwiedzających Targi Opakowań Packaging Innovations.

Dodatkowo projektanci 10 najlepiej ocenionych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w 10 edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2018, które odbędą się 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa i zaprezentowaniu swojej pracy profesjonalnemu jury oraz odwiedzającym Targi.


Etap II – Głosowanie Profesjonalistów

Podczas trwania Targów Packaging Innovations 2018, spośród Laureatów, którzy pojawią się na specjalnie przygotowanym stoisku Strefy Studenta, profesjonalne jury powołane przez Organizatora wyłoni 3 najlepsze projekty.

Na zwycięzcę etapu Głosowanie Profesjonalistów czeka nagroda pieniężna.pobierz formularz zgłoszeniowyregulamin konkursu
Kontakt:

Marta Leszczyńska

leszczynska@targi.krakow.pl
+48 509 926 640
+48 12 651 95 26Organizator konkursu:

 

 

 

 

www.targi.krakow.pl 

 

 

Zainwestuj w swoją przyszłośćZostań Laureatem Strefy Studenta Targów Packaging Innovations!UCZESTNICY STREFY STUDENTA 2017


Prace wybranych laureatów:Bakalia – Upominkowe opakowanie na bakalie z podziałem na cztery rodzaje bakalii

Agnieszka Pluszczewicz, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, zwyciężczyni 6. edycji Strefy Studenta:

Jestem w bardzo dużym szoku i ogromnie się cieszę. Tym bardziej, że swoją przygodę z branżą opakowań dopiero zaczynam. Do tej pory przez kilka lat zajmowałam się architekturą wnętrz i we wzornictwie opakowań stawiam pierwsze kroki. Uważam, że zwycięstwo w tym konkursie to mnie duża szansa. Ale nie tylko dla mnie – dla wszystkich, którzy brali w nim udział. Wiele jest firm poszukujących ciekawych rozwiązań i nietuzinkowych pomysłów, a tutaj możemy zostać zauważeni, a nasze portfolio docenione. Chciałam spróbować swoich sił i udało się! Kto, wie może będę się w tym kierunku rozwijać.

 

​Opakowanie na jajka z modyfikowaną wielkością wytłoczek na jajka duże i małe

Eliza Sikorra, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Finalistka 6. edycji Strefy Studenta:

Przyjechałam tutaj głownie z zamiarem pokazania się. Chciałam sprawdzić jakie będzie zainteresowanie moimi pomysłami i projektami. Rywalizacja w konkursie na najlepsze opakowanie nie miała aż tak dużego znaczenia. Odzew na moje projekty jest spory, nie tylko na to co tutaj pokazuję ale także na całe moje portfolio – jestem tym mile zaskoczona. Udział w Strefie Studenta to szansa na pokazanie się, przebicie z nowymi świeżymi pomysłami. Z kolei dla firm zainteresowanych innowacyjnymi projektami to szansa na poznanie projektanta i bezpośrednie spotkanie. Odbyłam już wstępne rozmowy, związane z ewentualnym wdrożeniem moich pomysłów do produkcji.

 

Zdrowie to Pestka

Magdalena Witkowicz, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi | Laureatka 3. i 4. edycji Strefy Studenta i Finalistka Pro Carton Young Designers Award:

Udział w Strefie Studenta to szansa na zaprezentowanie swojego projektu szerokiemu gronu odbiorców - osobom w różnym wieku, z różnych branż i dziedzin. To świetny sposób na jego weryfikację - otrzymanie wskazówek, a także sprawdzenie jak inni na niego reagują. Strefa Studenta to również możliwość bliższego poznania branży opakowań oraz nawiązania ciekawych kontaktów. Zdecydowanie polecam wszystkim studentom.