Członkowie podsumowują udział pozytywnie i na rok 2019 planują seminarium  
Rainer Kuhn, Prezes Zarządu PrintCity
„Po raz pierwszy członkowie PrintCity Allianz wystawiali się wspólnie w Polsce. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z ilości, jak i jakości nawiązanych kontaktów“ pozytywnie podsumowuje Rainer Kuhn, Prezes Zarządu PrintCity.
Aktywności targowe w roku 2019 powinny być poszerzone o wspólne seminarium na temat projektowania opakowań, uszlachetniania i produkcji. Tym samym seria cieszących się sukcesem seminariów będzie kontynuowana również poza obszarem niemieckojęzycznym. „Ogromne podziękowania dla wystawców za organizację tak profesjonalnej platformy dla polskiego rynku!“



Na wspólnym stoisku wystawiali się

Graficus / Epple Druckfarben (offsetowe farby i lakiery), IST Metz (systemy utwardzania UV), PC Print / LEONHARD KURZ (folie do tłoczenia na gorąco i na zimno, hologramy), Metsä Board (tektura opakowaniowa), Merck (pigmenty efektowe), WEILBURGER Graphics (lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne).

Helmut Fröhlich, Produkt Manager Verpackung, Epple Druckfarben AG (Foto)
„Zaobserwowaliśmy w Warszawie rosnącą świadomość naszych ekologicznych farb. Odbyliśmy intensywne dyskusje z potencjalnymi klientami, którzy poszukują przyszłościowych zrównoważonych rozwiązań. Fachowcy pytali szczególnie o innowacyjne koncepcje opakowań z farbami BoFood® Farby organiczne, które nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nasze podsumowanie: klienci życzą sobie w tym temacie wysokiej jakości doradztwa.“ - Helmut Fröhlich, Produkt Manager Verpackung, Epple Druckfarben AG





Metsä Board przedstawiła innowacyjną tekturę z ekobarierą podczas warszawskich targów Packaging Innovations 2018
Metsa Board (logo)
Na targach Packaging Innovations w Warszawie, Metsä Board przedstawiła swoją ofertę tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, w tym najnowszy produkt – innowacyjną tekturę z ekobarierą.

MetsäBoard Pro FSB EB1 ze specjalną warstwą barierową jest produkowana z surowców odnawialnych, nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalna i została opracowana specjalnie dla gastronomii. Metsä Board przetarła szlak w dziedzinie obniżania wagi tektur premium, uzyskując znakomitą wytrzymałość i drukowność przy niskich gramaturach. Pomimo lekkości, wytrzymałość i powtarzalna jakość tych tektur gwarantuje niezawodny przebieg wszystkich procesów produkcyjnych.


O PrintCity-Allianz
Print CIty Alliance (logo)
PrintCity jest renomowanym strategicznym aliansem, który poprzez łączenie kompetencji obejmuje swoim działaniem cały łańcuch wartości w branży drukarskiej i opakowań. PrintCity promuje i wspiera wartość druku i opakowań.

  • Osiągamy korzyści dla klienta koncentrując wiodące na świecie know-how w ramach naszej sieci i wspólnie je wykorzystując.
  • Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem poprzez seminaria, targi i wystawy, studia nad projektami, publikacje oraz media elektroniczne.
  • Maksymalizujemy efekty synergii w celu efektywnego i ekonomicznego wzrostu naszej branży.


Źródło
: http://www.printcity.de/de/news-reader/items/printcity-polen-erfolg.html