Prosto do celu
Opakowanie ma przede wszystkim zabezpieczać towar przed zabrudzeniem, uszkodzeniem czy rozlaniem, dzięki czemu klient po rozpakowaniu może bez przeszkód go użytkowa. Zazwyczaj droga od wytwórcy do konsumenta jest długa: po drodze jeszcze transport, hurtowania, transport, dystrybucja, transport, sprzedaż. Długi proces logistyczny. Stąd opakowania do transportu i nadzór nad procesem dostarczenia produktu są tak istotne. Na Targach Packaging Innovations ten aspekt będzie wyróżniony –  strefa LOSIGPACK zostanie rozbudowana. Wystawcy zaprezentują palety, opakowania logistyczne, zbiorcze i ochronne. Rozwinięcie strefy opakowań dla przemysłu i logistyki sprawi, że najbliższa edycja targów odbędzie się pod hasłem nie tylko innowacji, ale też technologii.Pod kontrolą
Ogromny pośpiech w jakim żyjemy sprawia, że wszystko musi być tu i teraz. Z tego powodu wysyłane produkty zaopatruje się w specjalne chipy, dzięki którym nadawca i adresat mogą śledzić trasę przesyłki. Szczególnie towary kupowane on-line chcemy mieć pod stałą kontrolą i znać precyzyjny czas dostawy. Wystawcy Targów Packaging Innonvations zaprezentują rozwiązania z zakresu znakowania opakowań i trackingu.

Świadomie
Funkcja ochronna opakowania to jedno, jednak w obecnych czasach to czy opakowanie jest ekologiczne, czy nie wpływa na jego odbiór. To właśnie te tworzone z myślą o środowisku są najbardziej pożądane. Produkty nadające się do recyklingu oraz produkowane z surowców wtórnych zostaną zaprezentowane w ramach kolejnej strefy tematycznej – EKOPACK.

Technologicznie i merytorycznie
Kluczem do sukcesu marki jest również bez wątpienia brandmarketing. Doskonałym miejscem na zapoznanie się z innowacjami z zakresu designu i technologii są seminaria workShops. Ekspercko i merytorycznie – tak każdego roku prowadzone są wykłady na Targach Packaging Innovations. Specjaliści opowiedzą o najnowszych i najbardziej efektywnych rozwiązaniach z zakresu bradmarketignu. Nie zabraknie także case studies i innowacji z zakresu technologii pakowania.
Tu trzeba być
Logistyczne, ekologiczne, ale także designerskie, luksusowe i bezpieczne. Goście Targów Packaging Innovations znajdą na wystawie rozwiązania dostosowane dla każdego produktu. Ponad 200 międzynarodowych firm zaprezentuje ofertę w 7 strefach tematycznych.  Targi Packaging Innovations to najważniejsze targi opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej, nie dziwi więc fakt, że wystawcy kierują swoje produkty do kilkunastu branż, a jedną z nich jest sektor logistyczny. Osobom poszukującym rozwiązań z zakresu pakowania polecamy zapoznanie się z szerokim wachlarzem opakowań i dedykowanym im usługom  podczas 10. jubileuszowej edycji wystawy. Do zobaczenie 17-18 kwietnia 2018 r. w Centrum EXPO XXI Warszawa.