Złoty Sponsor:Granpak logo

​Patroni Strefy:

Opakowanie        Poligrafika        signs        Marketing przy kawie       Świat Druku


​Kategorie konkurs​owe
Wrażenie - ikonka


Kategoria Wrażenie


Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.

Funkcjonalność i forma - ikonka


Kategoria Funkcjonalność i Forma


Nie tylko wygląd ma znaczenie! W tej kategorii oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę w Kategorii Funkcjonalność i Forma. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

Szata graficzna - ikonka


Kategoria Szata Graficzna


Jest to kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Od czego zacząć?
  • W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie do 30 roku życia, posiadający status studenta oraz pełną zdolność do czynności prawnych, nie związane zawodowo z firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań lub też z produkcją opakowań.

  • Jeśli spełniasz te kryteria to zaprojektuj i wykonaj prototyp opakowania, etykiety bądź spójnej koncepcji graficznej opakowania dla linii produktowej. Podstawą jest innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może zostać wprowadzony do produkcji.
  • Zarejestruj się i prześlij swój projekt według podanych wytycznych w formularzu na stronie do dnia 24 lutego 2020, do godziny 12:00. Prace mogą być zgłaszane w 3 kategoriach ( 1 praca może być zgłoszona tylko w 1 kategorii). 


W I etapie konkursu prace zostaną ocenione przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą autorytety środowiska oraz praktycy i eksperci branży opakowaniowej oraz graficznej. Wyłonią 5 prac z każdej kategorii, a lista nominowanych prac zostanie podana 9 marca 2020 r. na naszej stronie internetowej: www.packaginginnovations.pl w zakładce „Strefa Studenta”


II etap konkursu będzie polegał na zaprezentowaniu prototypów swoich prac w strefie wystawienniczej oraz 2 minutowych prezentacji i rozmów z Jury podczas 1 dnia Targów Packaging Innovations czyli 24 września 2020 w EXPO XXI Warszawa. W związku z tym po ogłoszeniu wyników I etapu prosimy o mailowe potwierdzenie obecności nominowanych w ,,Strefie Studenta” podczas targów (1-2 kwietnia) na adres: strefastudenta@targi.krakow.pl

Jury na podstawie ocen projektów oraz prezentacji uczestników wyłonią zwycięskie prace w każdej z 3 kategorii.

Nagrody

  • Aż 15 wyróżnionych twórców zostanie zaproszonych na Targi Packaging Innovtions 2020 i otrzyma możliwość bezpłatnego zaprezentowania swojej pracy w ramach konkursowego stoiska Strefa Studenta.

  • Każdy z Laureatów 3 kategorii konkursowych zdobędzie nagrodę pieniężną w kwocie 1200 zł brutto (pomniejszone o podatek dochodowy).

  • Organizator konkursu zamieści informację o zwycięskich pracach w specjalnie przygotowanym mailingu, który zostanie zaadresowany do bazy kilkunastu tysięcy odbiorców z branży opakowań.

  • Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w drukowanym wydaniu magazynu „Opakowanie” – wiodącym tytule na polskim rynku opakowań.

  • Udział w konkursie to możliwość dotarcia do potencjalnego pracodawcy, spotkania z ekspertami i szansa zaistnienia w branży opakowań.


Zobacz laureatów I etapu konkursu Strefa Studenta 2020 >>

„Strefa Studenta” to projekt umożliwiający młodym projektantom promocję

swoich nowoczesnych prac szerokiemu gronu odbiorców

oraz integrację i nawiązanie relacji ze środowiskiem branży opakowań.

Taką możliwość daje udział w konkursie organizowanym podczas

13 edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations,

które odbędą się w dn. 15-16 września 2021 w Centrum EXPO XXI Warszawa.


Laureaci konkursu Strefa Studenta 2020.

Patroni strefy


Złoty Sponsor Strefy StudentaW Granpak Sp.J ​ wszelkie działania i inwestycje mają swój cel nadrzędny: bycie nie tylko drukarnią, ale też partnerem i doradcą dla najbardziej wymagających klientów w zakresie oferowanych im opakowań z zastosowaniem kartonu.  Poczynione  w 2019 r inwestycje  zaowocowały najnowocześniejszym parkiem sprzętowym w Polsce południowej, dedykowanym produkcji opakowań w technice offsetowej. Czytaj dalej>>>