11. Strefa Studenta

Konkurs Strefa Studenta to projekt umożliwiający młodym projektantom promocję nowatorskich prac szerokiemu gronu odbiorców oraz integrację i nawiązanie relacji z biznesowym środowiskiem branży opakowań. Taką możliwość daje udział w konkursie organizowanym podczas 14 edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dn. 31.05.-01.06.2022 w EXPO XXI Warszawa.


Pierwszy etap konkursu zakończony. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

Laureaci Konkursu 11. Strefa Studenta!

Funkcjonalność i forma

Folia skrobiowo-chitozanowa z kurkuminą/
biodegradowalne opakowania inteligentne


Natalia Stanisławska
Uniwersytet Rolniczy

im. Hugona Kołłątaja

w Krakowie

HEXA/Jak

 

Joanna Jakubiec
Politechnika Śląska

Projekt opakowania na zabawkę edukacyjną

 

Milena Bruska

Politechnika Bydgoska
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

KILL BÓL/

opakowanie na leki przeciwbólowe

 

Inez Hinczewska

Politechnika Bydgoska
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Tenser/seria opakowań na leki obniżające ciśnienie

Wojciech Zabel

Politechnika Bydgoska
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Szata graficzna


Projekt opakowania
oraz etykiet piw rzemieślniczych/

Bydgoski Zakład Piwa Architektonicznego


Małgorzata Kosicka

Politechnika Bydgoska
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Sparkly Rose


Emil Paszko

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk

Wrinkled Snacks


Eryka Rakoczy

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk

Projekt linii etykiet
na piwo


Karina Dziamidzik

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Sztrynfy/seria opakowań na skarpetki promocyjne dla Bydgoszczy


Wojciech Zabel

Politechnika Bydgoska
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Wrażenie


bee kiss/seria opakowań win miodowych


Jakub Markowski

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

i Zarządzania pod auspicjami Polskiej
Akademii Nauk

Case Island/opakowanie
na zestaw szkolny dla dzieci


Wojciech Zabel

Politechnika Bydgoska
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Smoothies


Gabriela Kalisty

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Hermosa/zestaw opakowań na maseczki w płachcie


Julia Buczkowska,  Politechnika Bydgoska
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Fruit Deco/suszone owoce


Weronika Czerny

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk

        

Jury konkursowe


 • prof. Stanisław Tkaczyk, Prezes Polskiej Izby Opakowań

 • Konrad Nowakowski, Prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań PIOIRO

 • Krzysztof Skrobot, Dyrektor Polskiej Izby Fleksografów

 • Izabela E. Seidl-Kwiatkowska, Prezes European Media Group - wydawca magazynu "Packaging Polska", Przewodnicząca Jury Konkursu ART of PACKAGING

 • Beata Wielgat, Alfa Print - wydawca magazynów "Poligrafika" i "Opakowanie"

 • Magdalena Korczyńska, Zastępca Redaktor Naczelnej, Polski Drukarz Sp. z o.o. - wydawca miesięcznika "Świat DRUKU" i organizator wydarzeń branżowych w ramach "Akademii Wiedzy"Nagrody​


 • Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na Targi Packaging Innovations 2022 i otrzymają możliwość bezpłatnego zaprezentowania swojej pracy w ramach konkursowego stoiska Strefa Studenta w dn. 31.05.-01.06.2022 w EXPO XXI Warszawa.

 • Każdy z Laureatów 3 kategorii konkursowych zdobędzie nagrodę pieniężną w kwocie 1200 zł brutto (pomniejszone o podatek dochodowy).

 • Organizator konkursu zamieści informację o zwycięskich pracach w specjalnie przygotowanym mailingu, który zostanie zaadresowany do bazy kilkunastu tysięcy odbiorców z branży opakowań.

 • Udział w konkursie to możliwość dotarcia do potencjalnego pracodawcy, spotkania z ekspertami i szansa zaistnienia w branży opakowań.


Od czego zacząć?​


 • W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie do 30 roku życia, posiadający status studenta oraz pełną zdolność do czynności prawnych, nie związane zawodowo z firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań lub też z produkcją opakowań.

 • Jeśli spełniasz te kryteria to zaprojektuj i wykonaj prototyp opakowania, etykiety bądź spójnej koncepcji graficznej opakowania dla linii produktowej. Podstawą jest innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może zostać wprowadzony do produkcji.

 • Zarejestruj się i prześlij swój projekt według podanych wytycznych w formularzu na stronie do dnia 20 kwietnia 2022, do godziny 12:00.
  Prace mogą być zgłaszane w 3 kategoriach (1 praca może być zgłoszona tylko w 1 kategorii).


Pierwszy etap konkursu zakończony. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Wyniki podamy już niedługo.

Krok po kroku


 • W I etapie konkursu prace zostaną ocenione online przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą autorytety środowiska oraz praktycy i eksperci branży opakowaniowej oraz graficznej. Wyłonią 5 prac z każdej kategorii, a lista nominowanych prac zostanie podana 29 kwietnia 2022 na stronie internetowej: www.packaginginnovations.pl w zakładce 11. Strefa Studenta 2022.

 • II etap konkursu będzie polegał na zaprezentowaniu prototypów swoich prac oraz 2 minutowych prezentacji i rozmów z Jury podczas Targów Packaging Innovations w dn. 31 maja 2022, w EXPO XXI Warszawa w Strefie Studenta.

 • Jury na podstawie ocen projektów oraz prezentacji uczestników wyłoni zwycięskie prace w każdej z 3 kategorii, wyniki zostaną ogłoszone 01 czerwca - w tym dniu odbędzie się także wręczenie nagród.

Kategorie konkursowe


Funkcjonalność i forma

Funkcjonalność i forma

Nie tylko wygląd ma znaczenie! W tej kategorii oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę w Kategorii Funkcjonalność i Forma. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

Szata Graficzna

Szata graficzna

Jest to kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Wrażenie

Wrażenie

Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Barbara Płuciennik, Project Manager, tel.: +48 506 038 382,

e-mail: strefastudenta@targi.krakow.pl

Srebrny Sponsor Konkursu Strefa StudentaFano

Firma FANO specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości etykiet samoprzylepnych, laminatów saszetkowych, shrink sleeve-ów oraz folii BOPP w technologii HD FLEXO. Oferta skierowana jest głównie do wymagających klientów z branży kosmetycznej i spożywczej oraz producentów chemii gospodarczej, którzy oczekują bardzo wysokiej jakości druku jak również wszelkiego rodzaju uszlachetnień jak złocenie, tłoczenie, efekty metaliczne, holograficzne, lakiery Soft Touch czy sitodruk rotacyjny a to wszystko połączone w jednym produkcie. W ofercie dostępne są różne materiały ECO pochodzące z recyklingu lub wyprodukowane na bazie naturalnych surowców i certyfikatem FSC. Najwyższa jakość HD FLEXO w połączeniu ze 100 % inspekcją druku gwarantują produkt najwyższej jakości.

Patroni medialni


Polska Izba Opakowań  Polska Izba Odzysku i Recyklingu  Polska Izba Fleksografów  Packaging Polska  Opakowanie  Poligrafika 


Świat Druku