Dlaczego Kraków?

Bleisure

noc_wawel.jpg

Kraków - zapakuj się z nami

Kraków jest jednym z największych, ale i najpiękniejszych miast Polski. Założone ponad tysiąc lat temu spełniało funkcję stolicy Polski, a otaczająca je natura przyciągała nie tylko kupców. Do dzisiaj Kraków jest uważany za magiczne miasto przez turystów. Nie jest to zaskoczeniem - wizyta w tym mieście jest spotkaniem z historią naszego kraju. Najlepszą rzeczą w zwiedzaniu miasta jest to, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możesz spędzić dzień na zwiedzaniu starego miasta, wziąć udział w wielu festiwalach lub wybrać się na nocną wycieczkę po okolicy.

Oprócz aspektu historycznego, Kraków jest centrum biznesowym, kulturalnym, naukowym. W lipcu Kraków znalazł się w finale European Mission Awards 2022 w kategorii Best MICE destination. Wynik nie dziwi, bowiem od lat miasto, jak magnes przyciąga nie tylko turystów, ale i naukowców i przedsiębiorców z najdalszych części świata. Podróż służbowa do Krakowa, to sama przyjemność, podczas której można połączyć przyjemne z pożytecznym, do czego zachęcają organizatorzy targów.

  • Kraków-wow!

    Kraków-wow! to niezwykła inicjatywa 13 krakowskich instytucji w celu przybliżenia historii i kultury Krakowa wszystkim zainteresowanym. 

    W przewodniku znajdują się informacje o krakowskich artystach, wycieczki w 360 stopniach, kolekcje dzieł sztuki i gry nawiązujące do życia miasta. 

    Sprawdź

     

  • Przewodnik "3 dni w Krakowie"

    Przyjeżdżasz na targi i chcesz zobaczyć najważniejsze miejsca w Krakowie? Ściągnij przewodnik turystyczny w jednym z dostępnych języków i i odkryj piękno miasta królów!

     

  • Przewodnik dla osób z niepełnosprawnościami

    Osoby z niepełnosprawnościami również są mile widziane na targach oraz Krakowie. Ściągnij przewodnik turystyczny w jednym z dostępnych języków i i odkryj piękno miasta królów!

     

  • zachod_rynek.jpg

    Doskonała lokalizacja

    Małopolska leży na południowym wschodzie Polski, łącząc Europę Zachodnią z Ukrainą i resztą Europy Środkowej. Dogodne połączenia lotnicze z Krakowa i Katowic do dużych miast Europy sprawiają, że region staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem dla turystów i biznesu, zaś szybka kolej z Krakowa zapewnia komfortowe podróże do innych polskich miast, a także do Pragi, Budapesztu, Berlina i Wiednia.

  • campus.jpg

    Innowacyjność i przedsiębiorczość

    Małopolska to region pełen potencjału gospodarczego, gdzie działalność prowadzi ponad 360 tysięcy przedsiębiorstw, w tym największe zakłady przemysłowe w całym kraju. Województwo małopolskie wyróżnia się jako jeden z liderów pod względem innowacyjności i działalności ośrodków badawczo-rozwojowych w Polsce. To tutaj rodzą się nowe technologie, zdobywając uznanie na arenie międzynarodowej. Jednym z najcenniejszych zasobów Małopolski są jej wykształceni i kompetentni mieszkańcy, na co wskazuje funkcjonowanie 32 uczelni wyższych.

  • noc_wawel.jpg

    Dziedzictwo kulturowe

    W Małopolsce znajduje się aż czternaście obiektów z listy UNESCO, a Kraków, stolica Małopolski, zyskał miano Europejskiej Stolicy Kultury oraz Miasta Literatury UNESCO, co podkreśla jego wyjątkowość na mapie europejskich miast. Spacerując po ulicach Krakowa, można poczuć pulsującą energię życia kulturalnego, ujawniającego się w licznych muzeach, teatrach i galeriach sztuki. Niezwykły klimat tego miasta sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – od spacerów uliczkami miasta po niezapomniane kulinarne doznania w kawiarniach i restauracjach. Kraków doskonale łączy w sobie tradycję z duchem współczesności.

Co warto zobaczyć?

  • Wiosna, Akademia Muzyczna, widok na Stare Miasto_M6B6817-fot. Ela Marchewka.jpg

    Kraków

    1. Zamek Królewski na Wawelu
    2. Rynek Główny
    3. Kościół Mariacki
    4. Podziemia rynku 
    5. Smocza Jama
    6. Barbakan
    7. Stara Synagoga na Kazimierzu
    8. Ogród Doświadczeń
    9. Gmach Główny Muzeum Narodowego
    10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku

     

    fot: Ela Marchewka, dla Urzędu Miasta Krakowa

  • 37.jpg

    Okolice Krakowa

    1. Kopalnia Soli w Wieliczce
    2. Ojcowski Park Narodowy
    3. Zamek Królewski w Niepołomicach
    4. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
    5. Pustynia Błędowska
    6. Zalipie
    7. Muzeum Obozu Auschwitz w Oświęcimiu
    8. Zamek w Czorsztynie
    9. Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
    10. Wieś Lanckorona

     

    fot: Przemysław Czaja, dla Urzędu Miasta Krakowa