Strefa Studenta

Zaprojektuj, stwórz i rozpocznij swoją karierę w branży opakowań!

Strefa Studenta to konkurs kierowany do młodych projektantów z pasją tworzenia. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy mają szansę rozpocząć swoją karierę w samym sercu branży opakowań, czyli na Targach Packaging Innovations. To niepowtarzalna szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych i pozyskaniu poważnych zawodowych zleceń. Każde opakowanie jest projektowane przez specjalistów z zakresu kilku dziedzin, odpowiadając na potrzeby zarówno wizualne, jak i użytkowe. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 3 kategoriach.

N73A86563.jpg

Konkurs podzielony zostanie na 2 etapy:

I etap

Stwórz projekt i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Prace konkursowe można zgłaszać do 30 kwietnia 2023r. do godziny 12:00. Zostaną one ocenione przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą eksperci branży opakowaniowej oraz graficznej. Zostanie wyłonionych 12 prac do finałowego etapu konkursu. Lista nominowanych prac zostanie podana na naszej stronie internetowej w zakładce „Strefa Studenta” już 20 maja 2023r. 

II etap

Autorzy nominowanych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu, który odbędzie się 20-21 września 2023r. w EXPO Kraków podczas 15. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w specjalnie stworzonej strefie wystawienniczej. Uczestnicy konkursu podczas 2-minutowych prezentacji będą mieli szanse zaprezentować prototypy swoich prac, opowiedzieć o nich Jury i odpowiedzieć na pytania ekspertów. Jury na podstawie ocen projektów oraz prezentacji uczestników wyłonią zwycięskie prace w każdej z 3 kategorii.

Kategorie konkursowe

 • Wrażenie

  Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.

 • Funkcjonalność i forma

  Oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę w Kategorii Forma. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

 • Szata graficzna

  Kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. Oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Nagrody

 1. Dwanaście wyróżnionych twórców zostanie zaproszonych na Targi Packaging Innovations 2023 i otrzyma możliwość zaprezentowania swojej pracy w ramach konkursowego stoiska Strefa Studenta.
 2. Każdy z Laureatów 3 kategorii konkursowych zdobędzie nagrodę pieniężną w kwocie 1200 zł brutto (pomniejszone o podatek dochodowy).
 3. Organizator konkursu zamieści informację o zwycięskich pracach w specjalnie przygotowanym mailingu, który zostanie zaadresowany do bazy kilkunastu tysięcy odbiorców z branży opakowań oraz na stronie internetowej.
 4. Udział w konkursie to możliwość dotarcia do potencjalnego pracodawcy, spotkania z ekspertami i szansa zaistnienia w branży opakowań.

Jury konkursowe

 • Dariusz Chwierut

  Dyrektor Marketingu Wawel S.A

 • dr Joanna Jurga

  Projektantka produktu i przestrzeni, pracownik naukowy Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

 • Magdalena Korczyńska

  Zastępca redaktor naczelnej i sekretarz redakcji miesięcznika "Świat Druku"

 • Krzysztof Skrobot

  Dyrektor Polskiej Izby Fleksografów

 • Beata Pyś-Skrońska

  Dyrektor Biura Polskiej Izby Opakowań

 • Beata Wielgat

  z ramienia Alfa Print - wydawcy magazynów "Poligrafika" i "Opakowanie"

WYNIKI I ETAPU 12. KONKURSU STREFA STUDENTA

Kategoria Funkcjonalność i forma: 

Justyna Walkowicz "Funkcjonalne, biodegradowalne opakowania – dwuwarstwowe folie na bazie trzech polisacharydów z dodatkiem nanotlenku tytanu"

Anastasiya Darashkevich "Opakowanie na nasiona"

Zuzanna Karczewska "Redesign opakowania na proszek i kapsułki do prania"

Tycjan Twardowski "StackBox — Projekt uniwersalnego pudełka na obuwie sportowe"

 

Kategoria Szata graficzna:

Monika Szpak "Projekt serii opakowań leków dostępnych bez recepty"

Aleksandra Kułakowska "Choco xperience"

Aleksandra Tesarska "The Beatles The Chocolate"

Marta Wrzosek "TOUCH prezentacja od brandigu do opakowań"

 

Kategoria Wrażenie:

Agnieszka Szady "Noti-niegrzeczna butelka wina, którą można rozebrać"

Emilia Biernat "Opakowania na czekoladę dla Krwiodawstwa"

Zuzanna Borek "Opakowanie na promarkery Winsor&Newton"

Sara Brzostek "Zero Waste - świadomy konsumpcjonizm"

 

Gratulujemy finalistom przejścia do kolejnego etapu i do zobaczenia na targach!

Patroni Strefy Studenta

Patroni Strefy Studenta

 • Regulamin Strefy Studenta 245.32KB, pdf
  Pobierz