Strefa Studenta

Zaprojektuj, stwórz i rozpocznij swoją karierę w branży opakowań!

Strefa Studenta to konkurs kierowany do młodych projektantów z pasją tworzenia. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy mają szansę rozpocząć swoją karierę w samym sercu branży opakowań, czyli na Targach Packaging Innovations. To niepowtarzalna szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych i pozyskaniu poważnych zawodowych zleceń. Każde opakowanie jest projektowane przez specjalistów z zakresu kilku dziedzin, odpowiadając na potrzeby zarówno wizualne, jak i użytkowe. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 3 kategoriach.

N73A86563.jpg

Konkurs podzielony zostanie na 2 etapy:

I etap

Stwórz projekt i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Prace konkursowe można zgłaszać do 30 kwietnia 2023r. do godziny 12:00. Zostaną one ocenione przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą eksperci branży opakowaniowej oraz graficznej. Zostanie wyłonionych 12 prac do finałowego etapu konkursu. Lista nominowanych prac zostanie podana na naszej stronie internetowej w zakładce „Strefa Studenta” już 20 maja 2023r. 

II etap

Autorzy nominowanych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu, który odbędzie się 20-21 września 2023r. w EXPO Kraków podczas 15. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w specjalnie stworzonej strefie wystawienniczej. Uczestnicy konkursu podczas 2-minutowych prezentacji będą mieli szanse zaprezentować prototypy swoich prac, opowiedzieć o nich Jury i odpowiedzieć na pytania ekspertów. Jury na podstawie ocen projektów oraz prezentacji uczestników wyłonią zwycięskie prace w każdej z 3 kategorii.

Kategorie konkursowe

 • Wrażenie

  Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.

 • Funkcjonalność i forma

  Oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę w Kategorii Forma. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

 • Szata graficzna

  Kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. Oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Zasady konkursu

 1. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie do 30 roku życia, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz niezwiązane zawodowo z firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań lub też z produkcją opakowań. Uczestnicy konkursu muszą posiadać status studenta.
 2. Podstawą jest innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może zostać wprowadzony do produkcji.
 3. Prace mogą być zgłaszane w 3 kategoriach (1 praca może być zgłoszona tylko w 1 kategorii) do 30 kwietnia 2023 roku do godziny 12:00.

Jak wziąć udział?

 1. Zarejestruj się jako Student w naszym systemie poprzez kliknięcie poniższego przycisku "weź udział"
 2. Poczekaj na maila potwierdzającego rejestrację
 3. Zgłoś pracę do konkursu w wybranej przez siebie kategorii w profilu 
 4. Gotowe! Poczekaj na maila od nas czy zostałeś/aś zakwalifikowany/a do drugiego etapu.

Nagrody

 1. Dwanaście wyróżnionych twórców zostanie zaproszonych na Targi Packaging Innovations 2023 i otrzyma możliwość zaprezentowania swojej pracy w ramach konkursowego stoiska Strefa Studenta.
 2. Każdy z Laureatów 3 kategorii konkursowych zdobędzie nagrodę pieniężną w kwocie 1200 zł brutto (pomniejszone o podatek dochodowy).
 3. Organizator konkursu zamieści informację o zwycięskich pracach w specjalnie przygotowanym mailingu, który zostanie zaadresowany do bazy kilkunastu tysięcy odbiorców z branży opakowań oraz na stronie internetowej.
 4. Udział w konkursie to możliwość dotarcia do potencjalnego pracodawcy, spotkania z ekspertami i szansa zaistnienia w branży opakowań.

 

 

Dziękujemy za liczne zgłoszenia!
Ze względu na liczne zgłoszenia, termin rozstrzygnięcia I etapu został przesunięty.

 

 

Patroni Strefy Studenta

Patroni Strefy Studenta

 • Regulamin Strefy Studenta 245.32KB, pdf
  Pobierz