Poznajcie tegorocznych laureatów:
•    w kategorii Wrażenie nagrodę otrzymała - Gabriela Żełudziewicz prezentująca Opakowanie na czekoladę „Cre-ate chocolate”
•    w kategorii Funkcjonalność i Forma nagrodę otrzymała - Gabriela Skrobacka prezentująca OKres BOX opakowanie na środki higieniczne
•    w kategorii Szata Graficzna nagrodę otrzymała - Michalina Garnik prezentująca Opakowanie na miód z funkcją pop-upu

Dodatkowo w kategorii Wrażenie wyróżniony został Wojciecha Zabel prezentujący Hair Bands - Seria opakowań na gumki do włosów

Czytaj więcej informacji znajdziecie na stronie z wynikami konkursu.

Studentom przyznano dyplomy oraz nagrody pieniężne ufundowane przez firmę FANO Sp. z o.o. – Srebrnego Sponsora Strefy Studenta i Targi w Krakowie Sp. z o.o. Dodatkowo zwycięskie prace umieszczone zostaną w drukowanym wydaniu magazynu „Opakowanie” -  wiodącym magazynie na polskim rynku opakowań. Ponadto po zakończonych targach organizator konkursu przygotuje specjalny newsletter, który zostanie zaadresowany do bazy kilkunastu tysięcy odbiorców z branży opakowań.

Celem Konkursu Strefa Studenta jest stworzenie szansy młodym, zdolnym projektantom, którzy stawiają pierwsze zawodowe kroki. Udział w Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations umożliwia poznanie przedstawicieli kluczowych firm na rynku, którzy poszukują młodych talentów.

Podczas targów zapytaliśmy laureatów, jak oceniają udział w Konkursie Strefa Studenta oraz w Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations.

- Moim zdaniem największą wartością Strefy Studenta jest możliwość pokazania się szerszej publice. Prezentowane przez nas prace są w większości wykonywane na zajęciach, a tutaj mamy szansę pokazania ich szerszej publiczności, na większej przestrzeni w centrum Warszawy. Dodatkowo targi są międzynarodowe, więc są też goście z zagranicy. To jest dla nas wielka okazja do pokazania światu co mamy do zaoferowania. – podsumowuje Gabriela Żełudziewicz.

- Atmosfera panująca na stoisku Strefy Studenta jest energetyczna, wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że możemy wziąć udział w targach i spotkać tylu przedstawicieli z branży opakowań. Odbyliśmy ciekawe rozmowy z producentami zainteresowanymi naszymi projektami. Najlepsze w tych targach jest to, że wiele osób zebrało od nas wizytówki i mamy nadzieję, że już na dniach odbyte rozmowy zaowocują współpracą. – podsumowuje Gabriela Skrobacka.

- Myślę, że udział w konkursie to dobry start, jeśli myśli się o kontynuacji pracy w branży. To szansa na zaistnienie, pokazanie kreatywności i tego, co się potrafi. Sama możliwość wystawienia się na targach jest dużą wartością. Atmosfera w strefie studenta jest bardzo pozytywna. Uważam, że to dlatego, że wszyscy robimy to samo i jesteśmy tutaj z jednego powodu. Z wszystkimi się dobrze rozmawiało i współpracowało. – podsumowuje Michalina Garnik.

- Na stoisku Strefy Studenta panuje bardzo przyjacielska atmosfera, a trzeba pamiętać, że te targi są w pewien sposób rywalizacją. Każdy jednak koncentruje się na działaniach w swoim obszarze: opakowaniach, grafice czy konstrukcji. Rywalizacja ta jest zatem naprawdę zdrowa. Uważam, że największą wartością Strefy Studenta jest promowanie młodych talentów. To bardzo ważne dla tej dziedziny, ponieważ młodzi studenci najczęściej stają się przyszłością branży. – podsumowuje Wojciech Zabel.